четвер, 20 березня 2025 р.

Ліна Костенко "Скіфська одіссея"

 Книга Ліни Костенко "Скіфська одіссея":

📚 Це неймовірна подорож у часі і просторі, яка занурить вас у давні часи скіфів. Це є часи, коли скіфські мандрівники подорожували від відчайдушної сміливості до вірності своїм принципам і традиціям.Книга наповнена сильними оповідями, які спроможні показати справжній дух скіфів та те, як відгукується в нашій сучасності. Прониклива та філософська, ця книга неймовірно багатогранна і залишить незабутнє вражень .

вівторок, 28 січня 2025 р.

Цікаві новинки

Ми знаємо, як ви любите цікаві історичні книги ☺️. Автор, відомий Дід Свирид, правдиво висвітлює історію України у дуже оригінальному та легкому стилі ❤️. Особливістю авторського жанру є ""оживлення"" історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій ☝️. Ці книги стала справжнім фаворитом читачів та підкорили серця багатьох українців 💙💛.

середа, 22 січня 2025 р.


 

День соборності України - велике державне свято, яке відзначають щороку 22 січня. Це заборонене радянським режимом торжество проголошує територіальну єдність країни. Під час повномасштабної війни як ніколи важливо знати свою історію. Ми розповімо, як відзначають День соборності в Україні та як красиво привітати близьких.

Що означає День соборності України

Ми не просто так відзначаємо 22 січня День соборності України. У цю дату 1919 року в Києві було підписано Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Документ проголошував створення єдиної української держави та об'єднання двох армій.

На жаль, мрія українців про власну вільну країну тоді не збулася. Невдовзі після підписання Акта українські землі знову роз'єдналися, і лише 1991 року наша батьківщина нарешті здобула незалежність. А з 1999 року почали офіційно відзначати День соборності України, який за радянських часів був заборонений.

Головний звичай Дня соборності - об'єднання людей у живий ланцюг. Уперше таким чином українці зібралися 1990 року на честь 71-річчя Акту злуки. Довжина ланцюга становила понад 770 км - від Івано-Франківська до Києва через Стрий, Львів, Рівне та Житомир. Понад 3 мільйони людей взяли участь в акції.

Новинки сучасної літератури

Про книгу Комплект книг Валерії Суботіної  "Нави".

У комплект входять книги: Полон Азовсталь. Сталева пресслужба "Полон" 86 діб українські військові тримали оборону в оточеному Маріуполі та на території заводу «Азовсталь». Для збереження життів бійців і порятунку поранених, наказом вищого військового командування, захисники припинили оборону, покинули територію заводу і мали здатися в так званий «почесний полон» у присутності міжнародних організацій і спостерігачів, з умовою обміну через 3-4 місяці. Валерія «Нава» Суботіна була в складі пресслужби полку «Азов». Їй судилося бути в полоні — спочатку в Оленівці, потім в Таганрозькій тюрмі — понад 11 місяців. Всі кола пекла, які вона пройшла за майже рік, Валерія описала в цій книжці. Постійне спостереження, контроль, приниження, нелюдські умови утримування, критичний дефіцит їжі та води, намагання ворога зламати її фізично і морально, підкорити, залякати, підштовхнути до зради — все це відбувалося з нею. Допити та катування виснажували. Неможливість контактів з друзями й рідними, дезінформація і пропаганда ворога забирали останню надію на обмін і свободу. Але неволя не зламала сміливу жінку, тепер вона — свідок злодіянь рф. "Азовсталь. Сталева пресслужба" Валерія «Нава» Суботіна служила в складі пресслужби полку «Азов». 86 діб українські військові тримали оборону в оточеному Маріуполі та на території заводу «Азовсталь». Завдяки пресслужбі полку «Азов» світ дізнавався про трагедію Маріуполя, про захисників міста та цивільних мешканців, які шукали прихисток на заводі «Азовсталь». Оператори, фотографи, журналісти створювали контент, який не залишав нікого байдужим, викликав хвилю підтримки #SAVE MARIUPOL в багатьох країнах. Людям в облозі бракувало їжі, води, медикаментів, але військові виконували наказ — тримати оборону. А ворог методично знищував місто та Азовсталь...